Forum Protectia Muncii . ro

Comunitatea celor care se ocupa cu protectia muncii, ISCIR si PSI
Acum este Joi Dec 18, 2014 3:19 pm

Ora este UTC

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Fisa de instruire individuala
MesajScris: Joi Oct 29, 2009 2:19 pm 
Neconectat

Unde putem gasi tipizate Fisa de inestruire, daca stiti verun magazin, pt ca se gasesc foarte greu si am inteles ca nu accepta cei de la itm copii

multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: Fisa de instruire individuala
MesajScris: Joi Oct 29, 2009 2:41 pm 
Neconectat

Daca esti din Ploiesti, poti sa cumperi de aici: SC ADCORP CONSULTING SRL,
Ploiesti, str. Erou Calin Catalin, nr.3, et.1, ap.7, Telefon/Fax: 0244.591.916 \ 0244.592.916 \ 0788481500. Eu de aici imi cumpar.

Sus

MesajScris: Sâm Oct 31, 2009 8:42 am 
Neconectat

Salut,

Conf. art. 81 din HG 1425/2006 confirmarea instruirii se face intr-o fisa individuala de instruire conform modelului din anexa 11. De aici inteleg ca nu conteaza de unde le iau sau cum fac eu sa am confirmarea instruirii atata timp cat respect anexa din HG. Deci poti sa-ti faci tu fise la imprimanta fara probleme dar trebuie sa ti cont de urmatoarele:
1. sa respecti Anexa 11;
2. paginile sa fie numerotate;
3. paginile sa fie legate intre ele.

Pentru cei care spun ca aceste fise de instruire trebuie sa fie avizate, le recomand sa citeasca mai bine art. 179 din HG 1425/06.

Extras din HG 1425/2006
Art. 81. -
(1) Rezultatul instruirii lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă se consemnează în mod obligatoriu în fişa de instruire individuală, conform modelului prezentat în anexa nr. 11, cu indicarea materialului predat, a duratei şi datei instruirii.
(2) Completarea fişei de instruire individuală se va face cu pix cu pastă sau cu stilou, imediat după verificarea instruirii.
(3) După efectuarea instruirii, fişa de instruire individuală se semnează de către lucrătorul instruit şi de către persoanele care au efectuat şi au verificat instruirea.
(4) Fişa de instruire individuală va fi păstrată de către conducătorul locului de muncă şi va fi însoţită de o copie a fişei de aptitudini, completată de către medicul de medicina muncii în urma examenului medical la angajare.

Numai bine

Sus

MesajScris: Sâm Oct 31, 2009 3:53 pm 
Neconectat

gasiti fise de ssm la Giulesti
in curtea ITM ILFOV )( linga matewrnitatea Giulesti )
daca aveti nevoie de consultanta ssm -su ma gasiti la tel:0745343460 -sau la 9747010365 - Dumitrache

Sus

MesajScris: Sâm Oct 31, 2009 8:05 pm 
Neconectat

Domnule Dumitrache,

Va rog frumos sa nu mai poluati acest forum cu anunturi publicitare.
In primul rand nu aveti competenta sa oferiti consultanta pe care o tot promovati aici, in conditiile in care nu sunteti abilitat sa efectuati acest serviciu ( v-am cautat in lista firmelor si persoanelor fizice autorizate ca serviciu extern de prevenire si protectie). In alta ordine de idei pentru anunturi publicitare exista ADWORDS ( Legaturi sponsorizate), saiturile de anunturi, ziare, reviste, etc . Eu prestez servicii de consultanta ca serviciu extern dar nu mi-am permis niciodata sa ma promovez pe forum. In acest forum intra oamenii care vor sa faca ceva in vederea cresterii nivelului de securitate in firmele unde lucreaza si au nevoie de ajutor sau oameni care pot oferii sfaturi pertinente. Am vazut ca majoritatea anunturilor dv. sunt " daca aveti nevoie de ajutor contactati-ma" continuarea banuesc ca este ".....contra cost".
Daca aveti nevoie de ajutor sau puteti oferi ajutor gratis sunteti binevenit. Daca doriti sa va promovati, nu ati gasit locul potrivit.

In speranta ca veti lua masurile necesare va doresc mult succes.

Cu respect.

Sus

MesajScris: Joi Mar 25, 2010 9:08 pm 
Neconectat

Măi oameni buni, oare ce să-i facem si cum să facem ca acest domn Dumitrache să ne scutească? :cry: :D :D :D :D :D

O seară bună în continuare

Sus

MesajScris: Dum Mar 28, 2010 11:42 am 
Neconectat

Exista o lista oficiala "lista firmelor si persoanelor fizice autorizate ca serviciu extern de prevenire si protectie"? M-ar interesa si pe mine , dar sa fie actualizata si recunoscuta de ITM local..asa am inteles ca exista (poate ca am inteles gresit??).

Sus

MesajScris: Dum Mar 28, 2010 2:23 pm 
Neconectat

armani scrie:
Exista o lista oficiala "lista firmelor si persoanelor fizice autorizate ca serviciu extern de prevenire si protectie"? M-ar interesa si pe mine , dar sa fie actualizata si recunoscuta de ITM local..asa am inteles ca exista (poate ca am inteles gresit??).

Intreba in forumul recomandat de Bogdan ( viewtopic.php?f=2&t=233 ) in mod sigur vei primi un raspuns avizat pt. ca am vazut un alt nivel al discutiilor de acolo.

Bafta.

Laurentiu

Sus

MesajScris: Dum Mar 28, 2010 3:05 pm 
Neconectat

Laur Petrolistu scrie:
armani scrie:

Intreba in forumul recomandat de Bogdan ( viewtopic.php?f=2&t=233 ) in mod sigur vei primi un raspuns avizat pt. ca am vazut un alt nivel al discutiilor de acolo.

Bafta.

Laurentiu

Multumesc de idee...voi posta si aici daca primesc un raspuns multumitor.

Sus

MesajScris: Lun Mar 29, 2010 6:57 am 
Neconectat

VIzavi de procurarea fiselor de instruire.
eu fac comanda la revista OBIECTIV. cei de la ITM agreeaza aceste fise.
comanda o puteti face aici http://www.revistaobiectiv-ssm.ro/ la ei o sa gasiti si alte materiale necesare activitatii de S.S.M.
TIM

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC